9 grudnia 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 grudnia 2018 r II Niedziela Adwentu

• Przeżywamy 2 niedzielę Adwentu. Dziś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a kolekta na potrzeby parafii.

• Dziś po mszach uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecach zapraszają na kiermasz świąteczny.

• Zachęcamy do trwania w trzeźwości i wpisywania swych postanowień do Parafialnej Księgi Abstynencji.

• Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na msze św. ku czci Matki Bożej czyli roraty. Odprawiane one będą w poniedziałek, wtorek i sobotę o 6.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00.

• W środę po mszy św. porannej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie do koszyczka próśb i podziękowań do Matki Bożej. Po mszy św. w salce spotkanie Legionu Maryi.

• Chorych odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia 20 i 21 grudnia.

• Są jeszcze wolne intencje na rok 2019 w miesiącach zimowych, wiosennych i jesiennych. Zapraszamy do ich zamawiania w kancelarii czynnej w środy, czwartki i piątki od 7.00 – 9.00 i od 17.30 – 19.00. W soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

• Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin czyli kolędę. W Adwencie kolęda w soboty od 10.00, w niedziele od 14.00. Prosimy rodziny u których rozpoczyna się kolęda o przywiezienie księdza i ministrantów, a rodzinę, u której kończy się kolęda o przywiezienie na probostwo. Plan kolędy znajduje się w gablotce.

• Jak co roku organizujemy akcję „Gaszowicka Świąteczna Paczka”. Już teraz do pudeł przy wejściu do kościoła można składać żywność, słodycze i zabawki, którymi obdarujemy naszych najuboższych parafian. Akcja potrwa do 20 grudnia.

• W niedziele przez cały Adwent siostry Salwatorianki będą sprzedawać opłatki na stół wigilijny.

• Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia z tyłu kościoła i w zakrystii.

• Zachęcamy do lektury GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim m. in.: • Czym jest Niepokalane Poczecie i jak formował się ten dogmat kościoła • Ile kosztuje polityka klimatyczna • „Boży GPS”, kolejny artykuł z adwentowego cyklu rozważań o Duchu Św. Można także nabyć duży kalendarz ścienny na rok 2019.