3 czerwca 2018r.

Uroczystość odpustowa ku czci Bożej Opatrzności

• Dziś obchodzimy nasz odpust parafialny. Każdy wierny, który nawiedzi dziś naszą świątynię, pomodli się w intencji ojca św., wyspowiada się, przyjmie komunię św. i będzie w sumieniu wolny od przywiązania do zła może uzyskać darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy czyli ODPUST ZUPEŁNY

• Dziękujemy Dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji, a jednocześnie proboszczowi parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach Piotrowicach ks. dr Zdzisławowi Brzezince, który rozważa Słowo Boże i przewodniczy sumie odpustowej.

• Dziś o 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

• Jutro o 18.00 w kaplicy cmentarnej msza św. za zmarłych parafian.

• Jak co roku w oktawie Uroczystości Bożego Ciała odbywają się nabożeństwa i procesje eucharystyczne wokół kościoła. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo i procesja po mszy porannej, w środę, czwartek i piątek przed mszą wieczorną o 17.30. Na nabożeństwa te zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i ich rodziny, a także młodzież po bierzmowaniu.

• W środę po mszy porannej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie prezydium Legionu Maryi.

• W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 17.30 nabożeństwo błagalno – dziękczynne i Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Sercu Pana Jezusa.

• W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

• Zarząd, dyrygent i członkowie chóru Bel Canto serdecznie zapraszają na mszę św. z okazji 25 lecia powstania chóru w sobotę 9 czerwca o godz. 13.00. Po mszy krótki koncert orkiestry i połączonych chórów Bruntal z Czech, Cecilianum z Krzyżkowic oraz Bel Canto z Gaszowic.

• Za tydzień w niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.